Hoppa till innehåll

Löwengrip till Snapchat

Löwengrip Till Snapchat


Nu ska jag strax ha ett möte gällande medverkan i ett tv-program, sedan ska jag spela in ett samarbete, ha ett möte med Snapchat för att  komma igång professionellt och gå på utvecklingssamtal. // Isabella Löwengrip

Fler och fler influencers börjar med Snapchat då det finns pengar att hämta om man postar mängder med inlägg varje dag.
Jag har tröttnat innan det ens börjat – inte en enda gång har clickbait-inlägg på Instagram lyckats få mig att följa med till Snapchat för att se resten av innehållet.

Hur är det med er?
Det känns som att det är en åldersfråga, i alla fall för mig, för jag tycker Snapchat mest skriker ”färgglatt lekland på Mc Donalds” och vad ska jag göra där liksom?
Jag tvivlar på att många av mina läsare/följare skulle skaffa Snapchat-konton om jag började ÖSA ut mig menlöshetet där, för det är ju trots allt det du måste göra för att tjäna några pengar att tala om där.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *