Genre: Objudna gäster flyttar in i lägenheten. Se klassiker som Urusei Yatsura, Oh My Goddess!, eller någon annan i den här långvariga japanska serietraditionen.
USP: Det är en sjöjungman, Wakasa, som flyttar in hos Tatsumi, och med denne kommer också annat oknytt som bläckfiskmän, vattenandar, mm.
USP 2: Det är gott om antydningar om romantik vad gäller de två, men det blir aldrig mer än sensuella men icke avslöjande poser av Wakasa som leder till en ibland något känslomässigt förvirrad Tatsumi. Så tyvärr, inget mer finns att hämta för den som är ute efter het passion mellan två gängliga män, trots att så gott som hela serien utspelas i ett badrum med därtill hörande brist på kläder.
Stämning: Komedi till 100%, oftast presenterat i 4-koma-formatet. Alla förblir vad de var från början, så det enda inslaget av såpa här är den såpa Wakasa så gärna använder för att förbättra sitt eviga bad.